Historie Hotelu Bohmann***

Původní majitelka hotelu, paní Veronika Bohmannová, se přivdala do chalupy s doškovou střechou v obci Babylon, kterou později upravila spolu s manželem Karlem Bohmannem na zájezdní hostinec, nabízející jen polévku a pivo. Po roce 1910 paní majitelka rozšířila šenk a přibylo i několik pokojíčků pro letní hosty.

Okolo roku 1925, pod vedením pana architekta ing. Hrabačky, byl hotel rozšířen do původní podoby, přistavěn sál pro 120 osob a vystavěn tenisový kurt. Lůžková kapacita byla v té době 52 lůžek. Takto hotel prosperoval až do roku 1939.

Po roce 1941 byl německou armádou přestavěn na lazaret, ordinace a lůžkovou část. Po odchodu německé armády byl hotel uveden do původního stavu a ubytování zde našla v roce 1945 Americká armáda, až do doby jejího přesunu k Plzni.

V roce 1950 nastaly pro majitelku smutné časy. Došlo postupně ke znárodňování celého jejího majetku a to v letech 1950 - 1953. Nejprve byl znárodněn hotel a pak postupně ostatní majetek. Hotel byl přejmenován na „hotel Čerchov“ a začalo jeho postupné drancování až do roku 1991, kdy byl vrácen potomkům paní V. Bohmannové ve velmi zdevastovaném stavu.

Rekonstrukce 1/3 hotelu proběhla v roce 1995. V dalších letech byly postupně zrekonstruovány zbylé 2/3. Nyní má hotel 67 lůžek s kompletním příslušenstvím. V letech 2004 - 2006 byl vystavěn moderní tenisový kurt a venkovní zastřešený bazén.Vše je pro hotelové hosty a je připravována realizace dalších zařízení, která umožní hotelovým hostům, jak sportovní vyžití, tak i dokonalý odpočinek.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting

       

Malé logo